Hakkımızda

"Yaklaşık 200 yıllık bir konak düşünün... Çatısı altında yüzlerce insan yaşamış, inşa tarihinden bu yana avlusundan ve kapısından geçen milyonlarca kişiye selam vermiş bir konak.

Odalarında bir sultan gibi hissedeceğiniz, gözünüzü açtığınızda başka bir zamana ait el işlemesi tavanların size günaydın diyeceği, pencerenizden bakarken konağımızın 600 yaşındaki komşusu Sultan II. Bayezid Han Külliyesiyle göz göze geleceğiniz, sizi kalabalık şehirlerin ve stresli iş yaşantınızın içinden alıp, zamanın öncesine, zarafet ve konforun içine çekecek bir konak...

Evet,  Bayezid Han Konak'tan bahsediyoruz. Kusursuz ve huzur dolu bir seyahat deneyimine hoş geldiniz!"

                                                                                                                             İsmet ABAY - İşletme Sahibi

 

Hizmetlerimiz

Tarihi bir konak olan Bayezid Han Konak Otel, ücretsiz wifi olanağının yanı sıra misafirlerine, özel açık otopark, masal gibi bir şehir manzarası sunar ve aile tatilleri için uygundur. İlgi çekici mekanlara yakınlığıyla ve merkezi konumuyla dikkat çeken Bayezid Han Konak, iş seyahatleri için de ideal bir otel olma özelliği taşır. 

Merzifon Havalimanı’na 40 kilometre, Amasya Otogar'a 10 kilometre mesafede olan Bayezid Han Konak, Amasya Üniversitesi’ne ise 1 km uzaklıktadır. Şehir merkezinde yer alan ve toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilen Bayezid Han Konak, Amasya Arkeoloji Müzesi'ne ve Bakırcılar Çarşısı'na yürüme mesafesindedir. Amasya Park Alışveriş Merkezi’ne ve Sultan Bayezid camiine sadece bir kaç adım uzaklıkta yer almaktadır.

Otelimiz bünyesinde Sultan II. Bayezid Külliyesi manzaralı bir kafe ve  ayrıca iç avluda bulunan modern çizgilerle dizayn edilmiş bir restoran ile misafirlerine yiyecek ve içecek hizmeti de sunmaktadır.